המנהיגות שלנו

מארק וילף

יו"ר חבר הנאמנים של ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA)

מארק וילף הוא יו"ר חבר הנאמנים של ה-JFNA, ארגון הגג של 146 הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. וילף הוא עורך דין ושותף בחברת 'גארדן הומס', חברה לפיתוח נדל"ן. הוא אף הבעלים והנשיא של 'המינסוטה ויקינגס' (The Minnesota Vikings) קבוצת פוטבול אמריקאית מליגת ה-NFL שבסיסה בעיר מיניאפוליס שבמדינת מינסוטה. וילף בעל תארים מאוניברסיטת פרינסטון ובית הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו יורק.  

וילף מעורב במשך שנים רבות במאמצים אמריקניים ועולמיים להבטחת רווחתה וחיוניותה של הקהילה היהודית. כבן לניצולי שואה, אליזבת וג'וזף וילף, הוא רואה דאגה לצורכי העם היהודי כשליחות אישית. משפחת וילף היא תומכת מרכזית וותיקה של מוזיאון 'יד ושם' בירושלים, והיא אף התורמת הגדולה ביותר למוזיאון לתולדות השואה בוושינגטון הבירה.  

משפחת וילף היא גם התורמת  המרכזית ל"ישיבה יוניברסיטי" בניו יורק. ב-2002 תרמה המשפחה תרומה משמעותית לקידום הקמפוס הראשי של הישיבה יוניברסיטי, ששמו שונה ל"קמפוס וילף". וילף שימש בעבר כנשיא הפדרציה היהודית של מרכז ניו ג'רזי, ואף עמד בראש היוזמה הלאומית של ה-JFNA המטפלת בצרכים של ניצולי שואה המתגוררים בארצות הברית.

וילף מכהן במגוון של גופים חינוכיים ופילנתרופיים, ביניהם ה-JDC (ג'וינט), הפדרציה היהודית של מטרווסט רבתי, האגודה האמריקנית למען יד ושם, הליגה נגד השמצה (ADL), בית הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו-יורק, המועצה המייעצת של נשיא אוניברסיטת פרינסטון, הישיבה יוניברסיטי ואוניברסיטת ונדרבילט .וילף הינו חבר בחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית מאז שנת 2018.

וילף ואשתו ג'יין הינם חברים בבית הכנסת של קהילת "עץ חיים" בליווינגסטון בניו ג'רזי ובית הכנסת "פארק איסט" בניו יורק. הם מתגוררים בליווינגסטון ניו ג'רזי ולהם ארבעה ילדים: סטיבן, דניאל, רחל, ואנדרו.

אריק פינגרהאט

נשיא ומנכ"ל ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה

חבר הקונגרס לשעבר אריק ד. פינגרהאט הוא נשיא ומנכ"ל ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (ה-JFNA) החל משנת 2019. קודם לכן שימש פינגרהאט משנת 2013 כנשיא ומנכ"ל ארגון "הִלֵל - המרכז לחיים יהודיים בקמפוס" - ארגון הקמפוס לסטודנטים יהודים הגדול ביותר בעולם.

לפינגרהאט קריירה מגוונת בשירות הציבורי האמריקאי ובאקדמיה; הוא שימש כמחזיק תיק השכלה גבוהה במדינת אוהיו משנת 2007 עד 2011, והוביל את מערכת האוניברסיטאות והמכללות הציבוריות של המדינה. כמחזיק תיק ההשכלה הגבוהה במדינת אוהיו הוגדר פינגרהאט כ"מנהיג חדשני, פורץ דרך, ותומך נלהב של ההשכלה הגבוהה". 

פינגרהאט שימש כסנאטור בבית המחוקקים של מדינת אוהיו בין השנים 1997-2006, וייצג בקונגרס האמריקני בוושינגטון את המחוז ה-19 של אוהיו בין השנים 1993-1994. בשנת 2004 הוא היה המועמד של המפלגה הדמוקרטית לסנאט האמריקני.

בעודו חבר בבית הנבחרים האמריקני, פינגרהאט היה שותף לחקיקה של ארבע הצעות חוק פרו ישראליות ביניהן 1407H.R.  שקידמה איסור מכירת נשק ממשלתי ומסחרי-אמריקני למדינות המעורבות בחרם על ישראל.

לפינגרהאט דוקטורט למשפטים מבית הספר למשפטים באוניברסיטת סטנפורד ותואר ראשון מאוניברסיטת נורת'ווסטרן. פינגרהאט ורעייתו איימי הורים לשני בנים, סאם וצ'רלי.

בקי כספי

מנכל"ית JFNA ישראל וסגנית נשיא בכירה

בקי כספי הינה סגנית נשיא בכירה לישארל ולפעילות בינלאומית של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, ומשמשת גם כמנכל"ית המשרד הישראלי של הארגון מאז שנת 2007. מתוקף תפקידה, מובילה כספי את המשרד הישראלי של ארגון הגג היהודי-אמריקאי המייצג את יהדות צפון אמריקה ומוביל את פעילות הפדרציות היהודיות בישראל.

המשרד הישראלי מקדם ומתכלל מאות פרויקטים, משלחות ופעילויות של הפדרציות היהודיות בישראל. ממשקי העבודה בישראל הם עם גורמים בכירים במשרדי הממשלה השונים ועם השותפים של ארגון ה-JFNA בישראל כגון הסוכנות היהודית וג'וינט ישראל. בנוסף, רואה עצמו המשרד הישראלי, כגוף הייצוגי של הקהילות היהודיות בצפון אמריקה, ועל כן, נמצא בממשק עם בכירים ישראליים מתחומי הכלכלה, העסקים, הפילנתרופיה, הבטחון, האקדמיה, המשפט והדת.

כספי היא דוברת רהוטה שמופיעה רבות בתקשורת ומשמשת לעיתים תכופות כמנטורית עבור גורמים בתחומי הפילנתרופיה והארגונים היהודיים.

כספי משמשת כבעלת התפקיד הבכירה ביותר בארגון ה-JFNA לקידום האג'נדה העולמית של הארגון, ואף פועלת מול מגוון קרנות וארגונים בינלאומיים; מובילה ומפקחת על התמיכות הכלכליות למלכ"רים ישראליים;  מובילה את ניהול המשברים בישראל ומעבר לים, ואף מקדמת את נושא המאבק באנטישמיות ובתנועת ה-BDS.

במסגרת תפקידה, אחראית כספי על הפקת הועידה השנתית של ה-JFNA, ה-GA, כאשר היא מתקיימת בישראל מידי מספר שנים. הועידה הקרובה צפויה להתקיים באביב 2023, לציון חגיגות ה-75 להקמת מדינת ישראל.

טרם הצטרפותה ל-JFNA, כספי עבדה במשך מעל 16 שנים בארגון הג'וינט העולמי, שם הפכה לאישה הראשונה שמונתה לצוות ההנהלה. לכספי רקע נרחב בניהול, תפעול, משאבי אנוש ופיתוח משאבים פיננסיים. היא משמשת כדירקטורית במספר ארגונים ישראלים. היא בעלת תואר ראשון בארכיאולוגיה והיסטוריה עתיקה מאוניברסיטת פנסילבניה, תואר שני בלימודי מזרח התיכון מאוניברסיטת ניו יורק ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היא נשואה, אם לשלושה, ומתגוררת במוצא עילית