רחוקים אך קרובים - מהדורת ספטמבר

בנט במפגש עם ראשי הקהילה היהודית בצפון אמריקה שארגנו הפדרציות היהודיות: "לא נסכים על הכול, אבל נדבר זה עם זה"
ראש הממשלה נפתלי בנט נאם בפני מנהיגים בכירים מקרב הקהילות היהודיות בארה"ב וקנדה באירוע של הפדרציות היהודיות והעביר מסר מפייס אחרי שנים מתוחות: "כשיהודי בפנסילבניה נפצע, אני נפצע. אנחנו עם אחד. הגיע הזמן לקחת את היחסים שלנו לשלב הבא". על פעולות ישראל נגד הטרור העולמי: "אין שבוע שבו אנחנו לא מצילים חיים."
  https://www.ynet.co.il/news/article/bkewu91nf כתבה ב-
YNET
https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-867339 כתבה במעריב
https://www.zman.co.il/254929/popup/ זמן ישראל
 


בלי אזכור השואה וההכחדה: בנט ניסה להתחבר מחדש ליהודי ארה״ב
הצעידה הנוסטלגית של בנט ברחובות ניו יורק, מוקף מעגלי אבטחה, עוררה עניין רב. נתניהו צעד אף הוא בשלג ובקור מרחק שני קילומטרים כדי לא לחלל שבת. (זמן ישראל)
https://www.zman.co.il/255969/popup/
 
 
חסידת חב"ד שהפכה לחוקרת פשעי שנאה במשטרת ניו-יורק
הרצח של ארי הלברשטם ז"ל בניו־יורק ב־1994 הביא את אימו דבורה, חסידת חב"ד משכונת קראון הייטס, למאבק עיקש שבסופו שונתה הגישה בארה"ב לפגיעה על רקע לאומני. כיום היא נושאת בתפקידים רשמיים במטה המשטרה בעיר ופועלת במרץ לצמצום גילויי האנטישמיות. (מקור ראשון)
https://www.makorrishon.co.il/news/yoman/395631/
 
 
חייל המארינס היהודי שמאחורי הצילום הויראלי מהפינוי האמריקני מאפגניסטן
תמונה עם חיוכו של החייל היהודי-אמריקני מאט ג׳אפי, סמל בן 27, כשהוא מערסל תינוק בזרועותיו באפגניסטן הפכה לויראלית ברשת. משפחתו מספרת שהוא בילה חמש שנים כמדריך ילדים במרכז קהילתי יהודי במנהטן. "הוא היה הבייביסיטר המועדף עליהם", נזכרה אמו (
JTA)
https://www.jtahebrew.com/2854/

מוזיאון חדש בניו אורלינס מציג את תולדותיהן של משפחות יהודיות דרומיות
מוזיאון "החוויה היהודית הדרומית" נפתח לאחרונה בניו אורלינס. בניגוד ליהודים בצפון ארה"ב, בדרום ארה"ב התפרשו היהודים בכל רחבי האזור כולל בעיירות קטנות. המוזיאון מציג קהילות יהודיות גדולות בניו אורלינס ובאטלנטה יחד עם מקומות פחות ידועים, אך לא פחות שוקקי חיים, כגון דוּמַס שבארקנסו. (
JTA)
https://www.jtahebrew.com/2846/

השוטרים היהודיים שחיים את אסון התאומים מידי יום
השוטר היהודי סקוט פומרנץ צפה באשתו חוזרת מעבודתה ברגל על גשר ברוקלין, כשברקע האפר אופף את דרום מנהטן. סטיבן יבלונסקי, חבר ארגון 'שומרים', סייע במאמצי החילוץ, וכיום הוא מפקד תחנת רשות הנמלים מתחת ל"מגדל החירות" שהחליף את גורדי השחקים התאומים. (מקור ראשון)
https://www.makorrishon.co.il/news/396067/