רחוקים אך קרובים - מהדורת אוקטובר

הוליווד: הוויכוח על הייצוג היהודי הגיע גם לתפקידים על המסך
כשהלן מירן נבחרת לגלם את גולדה מאיר ופליסיטי ג'ונס מגלמת את רות ביידר גינסבורג  – אין פלא שיותר אמריקאים תוהים למה שיח הזהויות מדלג דווקא על ייצוג יהודים בקולנוע ובטלוויזיה. הקומיקאית היהודייה שרה סילברמן: "אפשר לטעון, למשל, שהגויה שמגלמת את ג'ואן ריברס עושה משהו שניתן לגמרי לכנות Jewface". (זמן ישראל)
https://www.zman.co.il/259428/
 
שר התקשורת יועז הנדל התפלל בבית כנסת קונסרבטיבי בארה"ב: "מצב של פיקוח נפש"
כחלק מסדרת פגישות בניו יורק ובוושינגטון, הגיע שר התקשורת גם לבית כנסת קונסרבטיבי. "כהיסטריון אני חושש שאנחנו על הקצה", אמר הנדל בדרמטיות, "היו בעם ישראל פיצולים שהכריעו את ההיסטוריה. ממלכת ישראל ויהודה. בבל וירושלים. אסור שזה יחזור, אחדות עם ישראל חשובה וקריטית לעתיד העם. מדינת ישראל היא הבית של העם היהודי כולו על כל גווניו וזרמיו". (מקור ראשון)
https://www.makorrishon.co.il/news/412453/
 
 
סקר: שליש מהסטודנטים היהודים בארה"ב חוו אנטישמיות
מסקר חדש עולה כי האנטישמיות נוכחת באופן משמעותי בקמפוסים ברחבי ארה"ב ומעוררת דאגה בקרב הסטודנטים היהודים. סקר שנערך עבור ארגון הלל העולמי והליגה נגד השמצה מצא כש-32 אחוזים מן הסטודנטים היהודים חוו אנטישמיות שכוונה כלפיהם וכי 79 אחוזים מן הסטודנטים הללו דיווחו שהדבר אירע יותר מפעם אחת בשנת הלימודים החולפת. (ערוץ 7)
https://www.inn.co.il/news/529735
 
הכירו את וויסל, גיבורת-העל היהודייה-אמריקאית החדשה של גות'הם
ווילו צימרמן היא גיבורת-על יהודייה אמריקאית בשם וויסל והיא הגיבורה היהודייה הראשונה של חברת
DC Comics.  וויסל היא פעילה חברתית שהייתה ללוחמת צדק עטוית מסכה, השואבת את השראתה מההלכה היהודית. (JTA)
https://www.jtahebrew.com/2877/
 
 
הקומיקאי גורי אלפי: זה מגוחך שהיהודים בישראל מתנשאים על יהודי ארה"ב
גורי אלפי כיכב השנה בסדרה חדשה בכאן "היהודי החדש" שעוסקת בהכרת הקהילה היהודית בארה"ב. "זה מגוחך, שאנחנו כיהודים ישראלים מתנשאים עליהם" אמר לאחרונה בראיון, "הם שבעה מיליון יהודים שבוחרים לקיים את היהדות שלהם, ועובדים בזה. אין להם את התנאים שלנו. ואנחנו לועגים לזה. מי עשה אותנו יותר טובים מהם?" (מקור ראשון)
https://www.makorrishon.co.il/news/406099/
 
סדרת "היהודי החדש" יוצאת כעת למסע בין קהילות יהודיות ברחבי ארה"ב
 
https://www.israelnews.co.il/%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%99-%D7%9E%D7%92%D7%99%D7%A2-%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91/
 
התפקיד של שיקום היחסים בין ישראל לקהילה היהודית בצפון אמריקה תפור למידותיהם של הרבנים
מאמר דעה: "המשבר עם יהדות ארה"ב הפך לנתק ולהתנכרות. הממשלה אומנם מנסה לתקן את הנזק, אך מפספסת את קהל היעד המרכזי - הרבנים. רבנים משלושת הזרמים הדתיים הפועלים ביהדות אמריקה" כך כותב העיתונאי שלמה שמיר מניו יורק. (מעריב)
https://www.maariv.co.il/journalists/Article-870810