רחוקים אך קרובים - מהדורת נובמבר

ממים ביאליק לצ'לסי הנדלר: הסלבריטאים היהודיים-אמריקניים חוגגים את חג החנוכה
החל מהסופגניות של השחקנית היהודייה-אמריקנית מים ביאליק ("המפץ הגדול") והדלקת הנרות של הג'נטלמן השני, דאג אמהוף, בעלה של סגנית נשיא ארה"ב קמלה האריס, הדלקת החנוכייה של המגיש המפורסם אנדי כהן יחד עם בנו הקטן, וטיגון הלביבות של שחקן "הבית הלבן" ג'וש מלינה - הכוכבים היהודיים משתפים ברשתות החברתיות את החגיגות שלהם של חג האורים (JTA).
https://www.jta.org/2021/11/29/culture/from-daveed-diggs-to-andy-cohen-to-haim-heres-how-celebrities-are-celebrating-hanukkah-in-2021
 

 

בהחלטה של הרגע האחרון: ממשל ביידן החליט לקיים מסיבת חנוכה פיזית
ממשל נשיא ארה"ב ג'ו ביידן צפוי לקיים מסיבת חנוכה מסורתית בבית הלבן - זאת בהחלטה של הרגע האחרון. בשל מגיפת הקורונה, והחשש מהדבקות, חשבו בכוורת של ביידן שלא לקיים את האירוע המסורתי, אך לאחרונה החל הנשיא להשתתף במספר אירועים פיזיים ועל כן בימים הקרובים האירוע אמור להתקיים.
https://www.jta.org/2021/11/24/united-states/the-white-house-is-planning-an-in-person-hanukkah-party
 

 

הפגנת השרירים של הקהילה היהודית הזעירה של אלסקה
"אלסקה נראית לי מקום נהדר להיות בו יהודי. יש שיחשבו שהמקום מרוחק וקר אבל בעיניי הוא מסביר פנים ומחמם לב. אם כי  לא תמיד". הרב אברהם גודסטיין שגדל באלסקה מספר על הקהילה היהודית הקטנטנה שהוא כה אוהב, ובה הוא משקיע את מירב זמנו (
JTA)
 https://www.jtahebrew.com/2930/
 
 

"חידוש מתווה הכותל – צעד משמעותי לביסוס קשר התפוצות עם ישראל"
שר התפוצות נחמן שי אמר בכנס שדולת העם היהודי בכנסת כי מתווה הכותל עומד בראש סדר העדיפויות שלו וכי הוא פועל לקדמו. ״בתור מי שפועל כבר שנים במרחבי העולם היהודי, מתוך השדולה הזו וכיום במשרד התפוצות, אומר זאת כך – הפרדיגמה השתנתה", ציין שי.
https://www.makorrishon.co.il/news/421563/
 

 

יהודי אמריקה תוהים: מי מעכב את מינוי השליחה נגד האנטישמיות?
ארגונים יהודיים זועמים על הרפובליקנים שמונעים את מינוי דברה ליפשטט לתפקיד, לאחר שממשל ביידן הביא את מועמדותה לאישור הסנאט. במכתב משותף ששלחו 'איגוד הקהילות היהודיות האורתודוכסיות של אמריקה', 'הליגה נגד השמצה' ו'ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה' למחוקקים הרפובליקנים נכתב, "הקהילות היהודיות בעולם זקוקות לארצות הברית כדי שתנהיג את המאבק באנטישמיות".
https://www.inn.co.il/news/530775
 

 

שלוש שנים לטבח בפיטסבורג: גיוס כספים לאבטחת הקהילות היהודיות
במלאת שלוש שנים לטבח, מוביל ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה את הקמפיין
LiveSecure, שמיועד לביסוס תוכניות אבטחה בקהילות היהודיות בצפון אמריקה (מעריב).
https://www.maariv.co.il/news/world/Article-874834
 

 

שניים לטנגו: רב שמשתתף ב"רוקדים עם כוכבים"? בהוליווד זה אפשרי
קשיים תקציביים ומוות על הסט - העבודה על הקומדיה "טנגו שלום" לא הייתה פשוטה. במרכז העלילה משה יהודה, רב אורתודוקסי בשכונת קראון הייטס שבברוקלין, המבקש להגשים את חלומו להיות רקדן טנגו, ובדרך הזו גם להציל את בית הכנסת שלו, שזקוק לעזרה כלכלית (מקור ראשון).
https://www.makorrishon.co.il/culture/425647/