רחוקים אך קרובים - מהדורת מאי

יהודי צפון אמריקה עזרו ליהודי אוקראינה לחגוג סדר פסח

הפדרציה היהודית בניו יורק עזרה לארגן סדרי פסח קהילתיים באיזורים מוכי קרב. אנה סזונוב מארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה עזרה לארגן סעודת סדר במלון בוורשה. "כל יום, אני רואה אימהות לילדים קטנים חוצות את הגבול ואין להן מושג לאן ללכת", אמרה (וול סטריט ג'ורנל-גלובס) (NBC)

 

יום השואה בארה"ב: אחד מכל שלושה ניצולי שואה במדינה - עני

לכבוד אירוע מקוון ליום השואה של ארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, מפרסם הארגון נתונים שמעידים על מצוקה של הניצולים בארצות הברית, שמרביתם יוצאי ברית המועצות לשעבר. בשנת 2015 הקים ה-JFNA את המרכז לרווחת שורדי השואה ומכון להזדקנות וטראומה. המרכז תמך במהלך השנים במעל 31,000 אלף שורדים (ישראל היום)

 

ה"ג'רוזלם פוסט" מציג: פרס מנהיגות לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה

קבוצת ה"ג'רוזלם פוסט" העניקה פרס ייחודי לארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA), בכנס הג'רוזלם פוסט שהתקיים בלונדון. הפרס הוענק ל JFNA על הנהגת ההתגייסות הגלובלית למען יהודי אוקראינה, החל מהגשת תמיכה לפליטים והעברתם למקום מקלט, ועד למימוש החזון הציוני של העלייה לארץ. (מעריב)

 

"עניין הזרמים ביהדות כבר לא רלוונטי, צריך לחשוב אחרת על היהדות האמריקאית"

כך אומר הרב ד"ר ארי ברמן, נשיא הישיבה יוניברסיטי, שהוביל אותה להיות אחת מ־70 האוניברסיטאות המובילות בארה"ב וכעת מתפנה לדברים החשובים: להטמיע ערכי תורה בקרב התלמידים, לחנך את מנהיגי המחר ולהעמיק את הקשר עם ישראל. "העולם משתנה, ויש דרך אחרת לחשוב על היהדות האמריקאית" (מעריב).

 

איך הפך ״הבה נגילה״ להמנון הניצחון של קבוצת יוטה ג׳אז מהאן-בי-איי?

במשך יותר מעשור קבוצת הכדורסל יוטה ג'אז חוגגת נצחונות ביתיים בנגינת "הבה נגילה", אותו פזמון יהודי שאין לו שום קשר ליוטה, לג׳אז ולקבוצה. בקבוצה אין שחקנים יהודיים, והיא פועלת באזור שבו מתגוררים יהודים מעטים ולכן הבחירה בשיר משעשעת אוהדי כדורסל זה זמן רב. כשהתבקשה להסביר את התופעה, הנהלת יוטה ג'אז ציינה את "הקצב הקליט" של השיר (JTA).