רחוקים אך קרובים - מהדורת יוני

בצל עלייה בגילויי אנטישמיות בארה"ב, ראשי הקהילה היהודית נפרדו מהנשיא ריבלין
נשיא המדינה היוצא ראובן (רובי) ריבלין נפגש עם בכירי הקהילה היהודית-אמריקנית בניו יורק והבטיח להם כי "ישראל לעולם תעמוד בחזית המאבק באנטישמיות בארה"ב"  וכי "אתם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, שבט חמישי". (הארץ, מקור ראשון).
https://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.9949363

https://www.makorrishon.co.il/news/365623
 
אבל בקהילה היהודית: בניין מגורים קרס במיאמי; ממשלת ישראל שלחה משלחת חילוץ וסיוע
בעקבות אסון קריסת בניין המגורים בסרפסייד הסמוכה למיאמי, יצאה משלחת מטעם ממשלת ישראל וצה"ל בהובלת שר התפוצות החדש ד"ר נחמן שי. לדבריו "רבע מהנספים הם יהודים". שליח ערוץ 7 יוני קמפינסקי ליווה את צוותי החילוץ והסיוע של צה''ל ומשרד החוץ בזירת האסון. (ערוץ 7)
https://www.inn.co.il/news/497095
וגם: ראש מחוז מיאמי-דייד: "הישראלים כאן הם המומחים הגדולים יותר בעולם, והם עשו בעבר דברים שאפשר להגדיר כניסים. אנחנו מתפללים לניסים עכשיו". (ynet).
https://www.ynet.co.il/news/article/ryTTS4Lhu

 
ראיון עם מנכ"ל הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה: "ישראל זקוקה ליהודים הנותנים למדינה גב"
לרגל הגעתו ארצה לביקור תמיכה בעקבות מבצע "שומר החומות", אריק פינגרהאט, נשיא ומנכ"ל הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, סיפר לכתבת עיתון "מעריב" על הזינוק החד באנטישמיות בארצות הברית ועל אתגרי ההסברה "אני רוצה שתדעו – יהודי ארצות הברית נאספים לתמוך בישראל". (מעריב)
https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-843859
 
מרוץ השליחים: השפעת חב"ד על יהדות ארה"ב
סקר פיו שפורסם לאחרונה חושף לראשונה שכ־38 אחוזים מקרב יהודי ארה"ב משתתפים, בתדירות כזו או אחרת, בפעילות של חב"ד. פרופ' אדם פרזיגר: "חב"ד ממלאת תפקיד חשוב כספק דת מרכזי בקרב יהודים שאינם אורתודוקסים באמריקה, אבל ההמשגה של זרם היא ביטוי לתשתית הפרוטסטנטית של אמריקה". (מקור ראשון)
https://www.makorrishon.co.il/judaism/363911
 
אנטישמיות נוסח אמריקה
לינץ' בחובש כיפה בטיימס סקוור, ניפוץ חלונות של בתי כנסת, ציור צלבי קרס, שלטי "אין כניסה ליהודים" ברכבת התחתית. יהודי ארה"ב ניצבים מול מציאות חדשה, שבה האנטישמיות ושנאת ישראל זוקפות ראש. אריאל כהנא במסע בין הקהילות היהודיות בארה"ב, ויונה לייבזון על האנטישמיות החדשה-ישנה. (ישראל היום, חדשות 12)
https://www.israelhayom.co.il/magazine/shishabat/article/2316441
https://www.mako.co.il/news-world/2021_q2/Article-2374a5f5f053a71027.htm?sCh=e037f6f25bc49110&pId=1782175919
 
41 מעדניות, אופנוע אחד: האיש שחורש את המעדניות היהודיות באמריקה
הכירו את האופנוען סטיב גוּד שיצא למסע בן 75 ימים שנקרא 'Great American Deli Schlep' – או 'מסע המעדניות האמריקני הגדול', במהלכו הוא יעצור ב-41 מסעדות 'דֶלִי' יהודיות בארצות הברית כדי לעורר מודעות בנושא רעב וחוסר בטחון תזונתי. (JTA)
https://www.jtahebrew.com/2646

 
היסטוריה יהודית בבית הלבן: היועץ הבכיר הושבע לתפקיד על כרך עתיק של פרקי אבות
כשאריק לנדר הושבע לתפקידו כיועץ מדעי לבית הלבן, עשה הגנטיקאי היהודי היסטוריה נוספת — הוא הושבע על כרך בן חמש מאות שנה של טקסט יהודי עשיר בעקרונות מוסר. לנדר בחר בכרך של פרקי אבות שראה אור ב-1492 ונמצא כיום בספריית הקונגרס. (JTA)
https://www.jtahebrew.com/2616