רחוקים אך קרובים - מהדורת ינואר

ההכשרה שהצילה את בני הערובה בטקסס
עם תום אירוע אחזקת בני הערובה בבית הכנסת בטקסס, נודע שרב הקהילה וחבריה השתתפו בהכשרה בטחונית של ה-SCN, ביוזמת הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. הרב התייחס לכך שבעקבות ההכשרה שקיבל, הוא הציל את חייו ואת חיי שלושת חברי הקהילה שהתפללו בבית הכנסת באותה השבת.
https://www.timesofisrael.com/aggressive-security-training-paid-off-saved-lives-in-texas-synagogue-attack/
 

 

מאבטחים והכשרה נגד טרור: בבתי הכנסת בארה"ב נערכים לפיגועים
זינוק באנטישמיות ב-2021 ומתקפות נגד בתי תפילה הובילו את היהודים בארה"ב לקבל שורה של החלטות שהן כמעט חסרות תקדים. בארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, המאגד תחתיו 146 פדרציות יהודיות החליטו להשיק מיזם גיוס כספים בשם "
Livesecure", בחודש נובמבר 2021 (הרבה לפני האירוע בטקסס) במסגרתו יגויסו 54 מיליון דולרים אשר ישמשו לאבטחה משמעותית של בתי הכנסת ומוסדות יהודיים. המבנים יצוידו במצלמות ובדלתות אבטחה כבדות כדי לבלום תוקפים. מנכ"לית הארגון בישראל מזהירה: "מדובר במגמה מדאיגה". (ישראל היום)
https://www.israelhayom.co.il/judaism/world-news-judaism/article/6604760
https://www.haaretz.co.il/news/world/america/.premium-1.10541341
 

 

רשת ה-JCC (מרכזים קהילתיים יהודיים) מעוניינת לסייע לתושבים 'להשיב לעצמם את החיים שלפני הקורונה'
רבים מהמרכזים היהודיים נאלצו לפטר כוח אדם במהלך השנתיים האחרונות, בעקבות אי היכולת לקיים אירועים בשל הקורונה. אלא שכעת, מרכזים קהילתיים רבים נפתחו מחדש והחזירו חלק גדול מהצוות. מרכזי ה-JCC ברחבי צפון אמריקה מעסיקים כעת כ-80 אחוז ממספר האנשים שעבדו שם לפני המגיפה. בחדרי הכושר, אחד השירותים הפופולאריים של ה-JCC, חזרו כ-60 אחוז מהמתאמנים.
https://www.jpost.com/diaspora/article-692591
 

 

מיזם חדש: מחפשים עבודה עבור המובטלים בקהילה היהודית
על רקע התמשכות מגיפת הקורונה, ארגונים יהודיים משיקים יוזמה חדשה שמטרתה לעזור למחפשי עבודה. "עלינו לזכור שמאחורי המספרים עומדים אנשים שמנסים לפרנס את משפחותיהם ומנסים לבנות לעצמם קריירה", אומר רכז התוכנית. רשת
NJHSA, בשיתוף עם הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA), הודיעה על השקת "פרויקט EM" לאיתור מקומות עבודה לאלו שאיבדו את פרנסתם במהלך המגיפה.
https://www.jpost.com/diaspora/article-692007
 

 

האשה שעשויה להיות היהודייה הלא-לבנה (Jew of color) הראשונה בקונגרס
סנאטורית מדינת ורמונט, קשה רם הינסדייל, המתארת את עצמה כ"יהודייה-הינדו", מקווה לעשות היסטוריה ולהיבחר לבית הנבחרים של ארה"ב. "אני מקווה שאוכל לנצל את הניסיון שיש למהגרים בארה"ב" אמרה בראיון שנערך לאחרונה ל-Jewish Insider. רם-הינדסדייל, בת 35 בלבד, היא בת לאב הודי-אמריקאי ולאם יהודייה שהוריה נמלטו מאוקראינה לפני השואה. (Jewish Insider)
https://jewishinsider.com/2022/01/she-could-be-the-first-jew-of-color-in-congress/?utm_medium=email&utm_campaign=Daily+Kickoff+Wednesday+January+26+2022+copy+01&utm_content=Daily+Kickoff+Wednesday+January+26+2022+copy+01+CID_82c165d80797ddc4ae96a5fba791d503&utm_source=Campaign+Monitor+JI&utm_term=Read+the+full+profile+here
 
 

 

משלוחי בגדים ויד מושטת: הארגון היהודי שעוזר לפליטים האפגנים בניו יורק
שושנה אַקַבַּס, יהודייה אמריקאית, פגשה אשה הרה מאפגניסטן שהגיעה לאחרונה לארצות הברית עם בעלה, מתרגם שעבד בשירות צבא ארה"ב. ברצותה להושיט עזרה, שאלה אקבס אחת מחברותיה, שילדה כמה חודשים לפני כן, אם תוכל לתרום בגדים ומוצרים אחרים לתינוקות רכים. כך החלה לשדך משפחות מהגרים, רובן אפגניות, עם משפחות יהודיות שתורמות בגדים.  (
JTA)
https://www.jtahebrew.com/3038/
 

 

כיפה על הראש וכדור בסל: נבחרת הכדורסל של ישיבה יוניברסיטי עושה היסטוריה
שתי עונות ו-50 ניצחונות רצופים של נבחרת "המכבים" של ה'ישיבה יוניברסיטי' (אוניברסיטה יהודית אורתודוקסית) הביאו את הקהילה היהודית-אמריקנית כולה להכיר את כוכבי הקבוצה ריאן טורל, גייב לייפר ואופק ריף - שהפכו לשמות מוכרים בכל בית יהודי אמריקני. קבוצת ׳המכבים׳ זוכה לתשומת לב לא רק בקמפוס, אלא גם מכלי התקשורת בארה"ב. (
JTA)
https://www.jtahebrew.com/3035/