רחוקים אך קרובים - מהדורת פברואר

הפדרציות היהודיות שלחו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולראש האופוזיציה יאיר לפיד ובו קראו לשני הצדדים לנהל משא ומתן לפשרה סביב הרפורמה המשפטית, על בסיס הצעת הנשיא הרצוג. המכתב דווח בהרחבה בעיתונות הישראלית. זמן קצר לאחר מסירת המכתב, ראש הממשלה נתניהו קרא בגלוי להידברות, ויו"ר האופוזיציה לפיד הגיב במכתב לפדרציות היהודיות, בו הצהיר כי הוא מסכים עם העקרונות המובאים במכתב ביחס למשבר.

מנהיג התנועה הרפורמית באמריקה השתתף במחאה נגד הרפורמה המשפטית

הרב ריק ג'ייקובס: "אחיכם בתפוצות עומדים בסולידריות איתכם". לדבריו, ליהודי התפוצות אין כל כוונה להפנות עורף לישראל בשעה מכרעת זו. "אנחנו הולכים להילחם על הערכים של המדינה הזו לצד כולכם". (Haaretz)

ה"עירוב" החדש בברוקלין מאפשר ליהודים דתיים גמישות גדולה יותר בשבתות

כ-300 אלף מתוך 600 אלף היהודים המתגוררים בברוקלין הינם אורתודוקסים, ועד שנמתח חוט ה"עירוב" החדש, נמנע מהם לשאת כל דבר בשבת - כולל את ילדיהם הקטנים. כעת, הם חופשיים גם לבקר בשכונות רחוקות יותר בעקבות ההקמה של ה"עירוב". (NYTIMES)

"דרשנית" אורתודוקסית עשתה הסטוריה כאשר נשאה תפילה בפתיחת בית המחוקקים

מרים אודל, שהוסמכה על ידי ישיבת מהר"ת כסמכות רוחנית והלכתית לפסיקת הלכה, נשאה לאחרונה את תפילת הבוקר בפתח ישיבת בית הנבחרים של מדינת ג'ורג'יה, הרבה האורתודוקסית הראשונה שנשאה תפילה בסיטואציה שכזו. אודל, המגדירה את עצמה כ"דרשנית" (ולא כרבה) הגיעה עם בן זוגה וילדיה לאירוע. (The Forward)

ראשי גופים אמריקאים העוסקים בתיירות חינוכית לישראל נפגשו לכנס ראשון

הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה יזמה את הקמת ה-(Israel Educational Travel Alliance (IETA ובמשלחת ראשונה של הגוף השתתפו ראשי ארגונים אמריקאיים שעוסקים בתיירות חינוכית בישראל. הקבוצה המגוונת כללה ייצוג מעשרות ארגונים, ביניהם תגלית, חב"ד ואפילו ארגון המקדם תוכניות כמו תגלית, אך לנוצרים מארה"ב. הקבוצה נפגשה עם יו"ר הכנסת, שרים, חברי כנסת ומנהיגות בכירה במשרד החוץ. (JPOST)