רחוקים אך קרובים - מהדורת דצבמבר

ביידן מקים כוח משימה למלחמה באנטישמיות

ממשל ביידן הכריז לפני מספר שבועות על הקמת גוף פנים ממשלתי שיעבוד מול כל משרדי הממשל על פיתוח אסטרטגיה לאומית למלחמה באנטישמיות, זאת על רקע העלייה הדרמטית בהתבטאויות אנטישמיות מצד אנשים מוכרים ומשפיעים בחברה האמריקנית. (Axios)

 

המאבק של הישיבה יוניברסיטי (YU) מול מועדון סטודנטים להט"בים עשוי להגיע לביהמ"ש העליון של ארה"ב

האוניברסיטה היהודית-אורתודוקסית מנהלת משבר מתמשך סביב תביעה של סטודנטים להט"בים שביקשו להקים מועדון גאה במוסד. YU הפסידה בערעור לאחר שהשופטים דחו את הטענה שמדובר במוסד דתי הזכאי לפטור מחובת השוויון על פי החוק של מדינת ניו יורק, לאור העובדה שפעמים רבות האוניברסיטה הצהירה כי היא ארגון על-דתי. (Haaretz)

 

לימוד השפה העברית בארה"ב השתנה לחלוטין בשנים האחרונות

בתי ספר יהודים פרטיים, מחנות קיץ, בתי ספר יחודיים ציבוריים ושיעורים מקוונים: כל אלו מלמדים כיום את השפה העברית למגוון רחב של תלמידים. קרוב ל-3,000 אנשים לומדים כיום עברית באמצעות השיעורים המקוונים של הועד האמריקני -ישראלי (ארגון של ישראלים באמריקה) ומספר בתי הספר הציבוריים שמלמדים עברית הולך וגדל בזריזות. (Tablet Magazine)

 

מיזם ״עיתונות חרדית חופשית״ מטלטל את עולם התקשורת החרדי בניו יורק

יוזמה חדשה שקורמת עור וגידים בימים אלה מנסה להתמודד עם בעיית "מדבר החדשות" בעולם החרדי. אתר "שטעטל: עיתונות חרדית חופשית" יושק ב–2023 והיזם שמאחוריו בוחן גם את האפשרות להוסיף בהמשך מהדורה מודפסת. (JTA)

 

הפורוורד 125: הכירו את היהודים-האמריקאיים שעיצבו את ארה"ב

עיתון הפורוורד היהודי-אמריקאי פרסם פרויקט רחב היקף שמציג מנהיגים ומנהיגות יהודיים-אמריקאיים שהשפיעו על ארה"ב ועל הקהילה היהודית ברחבי צפון אמריקה ב-125 השנים האחרונות. בין השמות: המוזיקאי פול סיימון, הרב אברהם יהושע השל, הפוליטיקאי צ'אק שומר, ראש הממשלה הישראלית לשעבר גולדה מאיר, איש העסקים הפרוגרסיבי ג'ורג סורוס ועוד. (The Forward)

 

איך משפחה יהודית מתמודדת עם בני או בנות זוג לא יהודים?

פרויקט יוצא דופן של מגזין טאבלט, מכנס סביב השולחן עשרה אנשים עם נקודות מבט שונות לדיון על נושאים המעסיקים את הקהילה היהודית בארה"ב . "מניין", כך קוראים לפרויקט העיתונאי הזה, והפרק הנוכחי עוסק בנישואים בין-דתיים, גידול ילדים יהודים במשפחות מעורבות, התמודדות בתקופות של חגים ועוד. (Tablet Magazine)